USŁUGI

Oznaczenia magazynowe

Sprawdź

Oznaczenia magazynowe

Wykonujemy różnego rodzaju oznaczenia magazynowe będące najprostszym sposobem na ułatwienie organizacji pracy w magazynie. Jesteśmy w stanie przygotować wszelkie niezbędne w tej specyficznej przestrzeni oznaczenia. Dbamy, aby wykazywały najwyższą odporność na wodę oraz ścieranie. Każdy element cechuje niezbędna trwałość. Zapraszamy do przyjrzenia się naszej ofercie!

Jakie oznaczenia magazynowe realizujemy w Mag Instal?

  1. Tablice znamionowe to etykiety magazynowe umieszczane na urządzeniach, maszynach oraz instalacjach. Odgrywają bardzo ważną rolę! Służą do identyfikacji oznaczenia i udostępnienia kluczowych informacji na temat danego urządzenia lub maszyny. Znajduje się na nich nazwa urządzenia, jego producent, numer seryjny, dane techniczne, instrukcje bezpieczeństwa czy wymagania dotyczące obsługi i konserwacji. Wszystko to ułatwia pracę w warunkach magazynowych.
  2. Tablice informacyjne umieszcza się w różnych miejscach w magazynie. Umieszcza się na nich informacje dotyczące bezpieczeństwa, procedur, zasad czy lokalizacji. Mogą zawierać instrukcje postępowania w nagłych sytuacjach, ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych obszarów w magazynie czy też składowanych w nich materiałów. Często umieszcza się na nich wskazówki dotyczące segregacji odpadów, jak również zasady dotyczące higieny i ochrony środowiska.
  3. Tablice numeryczne służą do oznaczania lokalizacji i identyfikacji konkretnych obszarów, regałów, półek lub sekcji. Tego typu etykiety magazynowe często zawierają unikalne numery bądź kody, które pomagają w sprawnym zlokalizowaniu towarów w magazynie. Tablice numeryczne z dużym powodzeniem wykorzystuje się w magazynach o dużym wolumenie składowanych produktów.

Samoprzylepne i magnetyczne etykiety magazynowe Mag Instal

Etykiety samoprzylepne pozwalają na wyraźne oznakowanie regałów, półek, a nawet opakowań. Mogą zawierać informacje takie jak nazwa produktu, kod kreskowy, numer referencyjny, dane techniczne czy instrukcje obsługi. Stosuje się je także jako oznaczenia palet, co ma kluczowe znaczenie dla zarządzania i organizacji przepływu towarów. Świetnie sprawdzają się jako tabliczki identyfikacyjne. Dla zwiększenia ich wytrzymałości dodatkowo pokrywa się je folią i mocnym klejem. Na ich plus przemawia też fakt, że są łatwe w użyciu. Drukujemy je w różnych rozmiarach i kolorach. Zadbaliśmy, aby druk naniesiony na każdą z etykiet pozostawał wyraźny i blakł nawet po długim czasie. Co ważne, nawet po usunięciu etykiet samoprzylepnych nie pozostają ślady.

Inny typ etykiet magazynowych to propozycje magnetyczne. Podobnie jak na etykietach samoprzylepnych umieszcza się na nich szereg kluczowych informacji: nazwę produktu, kod kreskowy, numer seryjny, datę produkcji, termin ważności, a także informacje logistyczne, takie jak adres dostawy lub dane kontaktowe. Nadają się do wielokrotnego mocowania. Bez problemu można zmienić ich lokalizację czy całkowicie usunąć z danego magazynu. Właśnie dlatego etykiety magnetyczne są wygodne w przypadku reorganizacji magazynu, choć mają też wiele innych zastosowań. Zwykle montuje się je na metalowych trawersach, profilach regałów oraz belkach. Ich elastyczny materiał dobrze przylega do metalowych powierzchni. Ponadto wytwarzamy je w wielu kolorach, tak aby zapewnić maksymalną widoczność tekstu na etykiecie. To samo dotyczy oczywiście rozmiaru

Jakie znaki bezpieczeństwa magazynowego oferujemy?

Poza poprawnymi tabliczkami informacyjnymi, oznakowaniem regałów oraz oznaczeniami palet, w magazynach umieszcza się również konkretne znaki bezpieczeństwa magazynowego. Stanowią one jeden z najważniejszych elementów przyczyniających się do stworzenia wolnego od wypadków, przyjaznego pracownikom środowiska pracy. Wśród nich wymienia się znaki ostrzegawcze Z ostrzeżeniem o potencjalnym zagrożeniu lub niebezpieczeństwie, znaki zakazu informujące o zabronionych działaniach lub zachowaniach w określonym obszarze czy w kontekście konkretnych materiałów. Niemniej istotne są znaki informacyjne z konkretnymi informacjami związanymi z bezpieczeństwem lub procedurami pracy w magazynie. Z kolei znaki obowiązku wskazują na działania lub procedury, które należy podjąć w określonym obszarze. To jeden z niezbędnych elementów w każdym magazynie.

Oznaczenia magazynowe zgodne z aktualnymi przepisami

Prawidłowe oznaczenia magazynowe, w tym oznaczenia palet, etykiety magazynowe, oznakowanie regałów, tabliczki identyfikacyjne oraz znaki bezpieczeństwa magazynowego decydują o sprawnym funkcjonowaniu magazynu. Przyczyniają się do ograniczenia błędów oraz zwiększają bezpieczeństwo pracowników. Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie prezentują najwyższą jakość wykonania. W razie pytań czy wątpliwości związanych z ich zakupem zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące oznaczeń magazynowych. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi usługami Mag Instal.

MAG INSTAL GROUP SP. Z O.O.

MAG INSTAL GROUP SP. Z O.O.

ul. Wawrzyniaka 5
63-020 Zaniemyśl

Masz pytanie? Napisz

handlowy@mag-instal.com