PRODUKTY

Zabezpieczenia energochłonne

Sprawdź

Zabezpieczenia energochłonne – odbojnice z tworzywa

Wybierając bariery elastyczne dostosowane do potrzeb, mogą Państwo liczyć na ochronę swojej przestrzeni magazynowej i sprzętu. Zachęcamy do sprawdzenia naszych rozwiązań, które skutecznie absorbują energię kinetyczną. Zabezpieczenia energochłonne to doskonały sposób, aby zadbać o bezpieczeństwo swojego biznesu.

Zabezpieczenia energochłonne elastyczne z tworzywa

Bezpieczeństwo magazynów dzięki solidnym rozwiązaniom

W Mag Instal Group wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo magazynów. Jesteśmy specjalistami w tworzeniu unikatowych, dostosowanych do klienta rozwiązań w zakresie zabezpieczeń z tworzywa. Dzięki naszym produktom zapewniamy optymalną ochronę powierzchni magazynowej przed ewentualnymi uszkodzeniami np. podczas zderzeń z wózkami transportowymi.

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju elastycznebariery ochronne magazynowe, które są dostosowane do indywidualnych wymiarów, jakie podaje klient. Niezależnie od swojego kształtu i wymiarów, gwarantują one wytrzymałość i skuteczną ochronę. Zaliczają się do nich stalowe odboje czy siatkowe wygrodzenia. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia stalowych słupków ostrzegawczych. To nie jedyne elastyczne zabezpieczenia z tworzywa w naszej ofercie.

Co ważne, nasze bariery elastyczne stworzone są z elementów, które nie są ze sobą łączone na stałe. Konstrukcje często spawane są tylko na stopie. Pozostałe komponenty są połączone, aby stworzyć funkcjonalną konstrukcję, ale nie jest to połączenie na stałe. Dzięki temu:

 • w przypadku uszkodzenia bariery, np. po zderzeniu z wózkiem widłowym, można wymienić tylko uszkodzone elementy, co obniża koszt naprawy bariery,
 • siła uderzenia jest skutecznie amortyzowana i rozchodzi się po całej konstrukcji.

Stworzone na miarę indywidualnych potrzeb – elastyczne bariery ochronne magazynowe

Bariery flex sprawią, że przebywanie w magazynie stanie się bezpieczniejsze. Tworzymy szeroką gamę tych produktów, które z łatwością dopasujemy do Państwa magazynu. Jesteśmy przekonani, że nasze elastyczne bariery ochronne magazynowe spełnią Państwa oczekiwania dzięki możliwości personalizacji ich wymiarów i kształtów. Niezależnie od potrzeb, jesteśmy w stanie dostosować parametry naszych produktów.

Gwarantujemy, że znajdą Państwo u nas odpowiednie zabezpieczenia z tworzywa w wymiarach, które idealnie wpasują się w przestrzeń. Proponujemy różnorodne warianty. Wszystko, by miejsce pracy było jak najbardziej bezpieczne. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby dostarczone przez nas bariery flex spełniły Państwa potrzeby.

Instrukcja montażu zabezpieczeń z tworzywa

Proces montażu barier flex wymaga on przemyślanego planu i precyzyjnej realizacji. Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie miejsca instalacji, abyśmy mogli precyzyjnie wyciąć i dostosować bariery. Przygotowanie rysunku technicznego może ułatwić montaż.

Następnie przechodzimy do powierzchni, na której będziemy montować elastyczne bariery ochronne magazynowe. Podłoże powinno spełniać wymagania DIN, w przypadku montażu w hali produkcyjnej lub magazynowej posadzka musi spełniać także normę PN EN. Sam proces montażu polega na przymocowaniu „stóp” bariery do podłoża za pomocą specjalnych narzędzi i materiałów i złożenia pozostałych elementów konstrukcji. 

Jak wybrać odpowiednie bariery energochłonne?

Wybór odpowiednich zabezpieczeń energochłonnych to istotne zagadnienie dla każdej osoby dążącej do zabezpieczenia terenu przed możliwością wystąpienia niekontrolowanego uderzenia. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się różnego rodzaju bariery i słupki, które pomogą zminimalizować skutki potencjalnych zdarzeń. Aby dokonać przemyślanego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Przede wszystkim wskazane jest zapoznanie się z poszczególnymi rodzajamizabezpieczeń z tworzywa. Wśród nich wyróżnić można m.in. bariery drogowe, bariery betonowe czy metalowe. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i przeznaczeniem. Ważne jest też rozpoznanie potencjalnych zagrożeń. Wybór odpowiednich elastyczne bariery ochronne magazynowe to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także dłuższa żywotność zabezpieczeń. Dlatego też niezależnie od wybranego typu, warto zainwestować w wysokiej jakości produkty, które przez długi czas spełniać będą swoje podstawowe zadanie.

Dlaczego warto zainwestować w dobre zabezpieczenia z tworzywa?

Decyzja o inwestycji w bariery z tworzywa przynosi szereg korzyści. Kluczowym argumentem jest z pewnością wpływ na bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko wypadków. Bariery flex to inwestycja, która szybko się zwraca.

Bariery i odboje elastyczne gwarantuję bezpieczeństwo w wielu branżach i sektorach:

 • Produkcja,
 • Magazynowanie i dystrybucja,
 • Lotniska,
 • Parkingi samochodowe,
 • Architektura i projektowanie,
 • Motoryzacja,
 • Przechowywanie w niskich temperaturach,
 • Branża chemiczna i energetyczna.

Zabezpieczenia energochłonne to:

 • zmniejszenie kosztów naprawy posadzek
 • redukcja kosztów naprawy barier
 • pełna modułowość
 • odporność na korozję

Zobacz również
Naprawa posadzek magazynowych
Serwis i montaż systemów regałowych
Zabezpieczenia powierzchni magazynowej

MAG INSTAL GROUP SP. Z O.O.

MAG INSTAL GROUP SP. Z O.O.

ul. Wawrzyniaka 5
63-020 Zaniemyśl

Masz pytanie? Napisz

handlowy@mag-instal.com